Wo-X 1. díl

13. září 2012 v 10:01 | Saskie a Batia ^^ |  Wo-x

1.nová školaWo-X


Všichni dnes, jako i každý všední den šli do školy, a protože kolej byla ve škole, bylo štěstí že to žáci neměli daleko do tříd... Nebo je to špatně?
Tato (ne)výhoda se ale (zatím) netýkala 2. dívek, které se právě dostaly na pozemky školy.
Jedna měla dlouhé, rovné, černé vlasy, košili tenkými ružovými proužky a ostře oranžovým šátkem kolem krku, světlá úplá sukně nad kolena obepínala její uzké boky. Jediné co do tohoto "pravěkého" stylu nezapadalo byli černé tenisky s lebkama po obou stranách kotníků. Nesla si s sebou bádl přes rameno v maskáčovém stylu.
Druhá dívka byla až průsvitná a vznášela se kousek nad zemí.Měla na sobě červené šaty a pod nimy bílou halenku s dlouhým rukávem.Ve vlasech měla dvě červené mašle a na nohou vysoké černé boty,které taktéž nezapadaly do už tak hrozného outfitu.Za sebou táhla batoh na kolečkách v černé barvě a s malýma znakama anarchie.Měla dlouhé postupně sestříhané vlasy plavé barvy a zelené oči.

Obě, když viděli tu druhou tak se uchechtli, asi ani jedna nečekala že potkají někoho stejně, ba i více směšného exota než byli ony sami.
Otevřeli se před nimi dveře a ony se zvoněním vešli do budovy.
Muž, který na ně už čekal, a jehož hlava se nápadně podobala jablku, a to i s jediným pramínkem vlasů, který porušoval zákon gravitace, když čouhal jako stopka od jablka, je zavedl do ředitelny.. Ani jedna z dívek nemohla udržet smích a občas si pro sebe upustili i nějakou vtipnou poznámku na jeho účet, ale ani jedna z dívek se neměla k tomu, aby s druhou navázala nějaký přátelský kontakt.
Obě vešli do místnosti s názvem "ředitelna" na dveřích. Byla to prostorná místnost s knihovnou po celé délce levé stěny, kancelářský, tmavý stolek byl u velkého, podlouhlého francouzského okna rozprostírajícího se taktéž po celé délce stěny naproti dveřím. Před stolem dvě kožená, malá, černá křesílka a na opačné straně stolku 1 velké bílé, taktéž kožené křeslo otočené k oknu.
Pravá stěna v sobě měla zainstalované dvířka, jako v kartotéze, nebo v bance, jenom menší a bylo jich vážně hodně. A navíc strop taky nebyl zrovna nejníž.
Obě dívky oděné do vážně směšných šatů vešli do místnosti a "Pan štrůdl" odešel.
Muž sedící v bílém křesle se otočil na dívky a rukou jim naznačil, ať si sednou.
Byl to takový mladý, celkem pohledný muž, mohlo mu být tak 27 let. Měl blonďaté, krátce střižené vlasy, sem tam tmavší melír. Byl neformálně oblečen, měl jeany a volné, zelené tričko.
Rukama si podepřel hlavu a mile se na zmatené dívky usmál.
"Takže-"
"Vy jste jako ředitel týhle školy?!" zarazila se černovláska.
"Ano, já jsem tady ředitelem odjakživa." neztrácel hlavu a pořád se mile usmával.
"A sakra kolik Vám je?"
"Ježiš, co je na tom zvláštního? Prostě je to upír, nedělej jako bys žádného nikdy neviděla..." řekla otráveně druhá dívka
"Tak promiň no, ale tohle je první upír kterýho jsem kdy viděla, žila jsem dosud s normálními lidmi tak není divu." ohradila se černovláska
"Já se tě neprosila o tvůj životopis" odsekla druhá a podívala se na ředitele.
"Cože?" zarazila se černovláska
"Nedoslýcháš? pokračujte prosím" otočila se na ředitele
"dobře..." Ještě se podíval na černovlásku vpravo, a když nic neříkala tak začal.
"Takže nejdřív mi dovolte abych vás přivítal na naší škole, školy pro speciální studenty a osobnosti se "zvláštností"..." usmál se a chtěl pokračovat, ale černovláska ho opět přerušila.
"Od rasy až ke schopnostem.. Ano, my víme, mohl by jste pokračovat mluvit o něčem co nevíme?" zeptala se nedočkavě a zároveň otráveně černovlasá dívka.
"Ok.." řekl překvapeně ředitel "Vy dvě budete ve třídě 6-H v budově Ulps, kde budete mít i kolej, třídy nejsou seřazeny podle prospěchu nebo podobně, je to třída jako každá jiná, ale tahle je jen dočasné než vás přeřadíme do třídy mezi ty s podobnými schopnostmi. Váš pokoj je číslo.." otevřel obě složky ve kterých byli jejich fotografie a krátké popisky. "48." řekl a dál mlčel.
Dívky se naráz zamračily. "A?" řekly sborem
"A co?" nechápal.
"48 a? "
"A nic?"
"To se nás jako ptáte?"Zeptala se průsvitná dívka.
"Ne...můžete jít."Řekl a pokynul jim rukou ke dveřím.
"To jako budeme na pokoji spolu?Děláte si z nás srandu?"Černovláska se na ředitele podívala s jedním zdviženým obočím.Ten pouze přikývl a znovu ukázal na dveře.
"Ale-"
"Bože..."Plavovláska protočila panenky a otráveně vyšla z ředitelny.Druhá dívka se ještě chvíli nechápavě rozhlížela a nakonec z ředitelny vyšla taky.
Jen co zavřely dveře, obě si povzdechly
"Zajímalo by mě, kdo nám to tu ukáže." povzdechla si černovlasá dívka a hodila svůj bágl na druhé rameno.
"Tch." uchechtla se průsvitnější z dívek a zamířila někam do ticha chodby.
"Co to s tou holkou sakra je?" pomyslela si druhá a vydala se na opačnou stranu.

Průsvitná dívka procházela zdmi z chodby do chodby.
"Jaká výhoda být duchem..."Začalo zvonit a ze tříd pomalu vycházeli žáci.
Dívka se schovala do stěny a tou prošla až do nějakého pokoje.
"Tady to je..."Položila kufr na postel a začala si vybalovat věci.Po několika minutách se otevřely dveře a do místnosti vstoupila černovláska.Chvíli zaraženě stála ve dveřích.Nakonec přešla k druhé posteli a začala si taktéž vybalovat věci.Přitom si poočku prohlížela průsvitnou dívku.Věděla jistě,že jí začíná další otravná část jejího života...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama