Wo-x 4.díl

15. září 2013 v 19:52 | Saskie a Batia ^^ |  Wo-x

4. Neštvi mě!


Hai hái, Wo-x je tak nějak zpátky, ale nechci to zakřiknout takžé... Přeju ať se vám díl líbí! *Sas*

Jop,je to skoro rok,momentálně u toho sedíme obě dvě,ale abych se vyjádřila,tak napůl sme dali dohromady jak by tohle mohlo pokračovat,no snad se vám to bude líbit... *Bati*


Předchozí díl


Plamen nabýval tvaru,Alex poznala křídla,hlavu,ocas,zobák.Alex to celé jen ohromeně pozorovala.Talisha se stáhla do malého klubíčka a vystoupala výš nad zem,jakoby tvořila srdce obrovského fénixe.Všichni co šli kolem se zastavili a stejně zaraženě pozorovali obrovské stvoření.
"Pane bože..."Zašeptala Alex.

Všichni stáli jak přimražení a jen pozorovali obrovského fénixe s dívkou skrčenou do klubíčka jako jeho srdce.Alex cítila,že na Talishu zírá s otevřenou pusou,bylo jí to jedno.Tohle ještě nikdy nezažila a totálně to nechápala.Vždyť ta holka je duch a najdnou tu před ní existuje,je,vznáší se ve vzduchu jako živé těleso,ponožené do ohně.Bylo to nad její možnosti pochopení,tudíž to nechala plavat a jen se dívala na fénixe před sebou.Slyšela,jak si spolužáci kolem ní šuškají.
"Kdo to je...?"
"Jenom se tu předvádí...Až něco podpálí..."
"Podívejte se na ni,dělá tu machra,tohle dokážu taky..."Alex jen hodila pohled na skupinku dívek vedle sebe.Vypadaly starší a zřejmě patřily k elitě školy,taková ta nadřazená skupinka nad ostatními,ti oblíbení,vůči nim byli ostatní potěr.
"Jo jasně...to bych vás chtěla vidět..."Řekla si pro sebe Alex a podívala se zpátky na Tash.Obrovský fénix zapískal a rozlétl se k odbloze.Jedno mávnutí jeho křídel zlámalo stromy v lese,silný vítr se od nich nesl krajinou a bral vše co mu přišlo do cesty.Fénix se vznášel na temné zatažené obloze,nad jeho hlavou se stáčel černý mrak.
"Tohle je..."Alex chtěla něco říct,ale zastavil ji pohled na obrovského bílého draka,který se blížil k fénixovi.Měl protáhlé hadí tělo,velkou hlavu a křídla s potrhanými konci.Zavřískal na fénixe,ten mu to však oplatil plamenem vypuštěným ze svého zobáku a poté se oba snesli na zem do lesa,mimo areál školy.
"Viděli jste to?"
"Ta dostane co proto,nikdo si nesmí zahrávat s vládcem ledu..."Alex vyslechla rozhovor nedaleko stojících spolužáků.V rychlosti se rozeběhla k plotu,který bez problémů přeskočila a běžela za Talishou.Už z dálky slyšela její rozčílení.Schovala se za blízký stom a sledovala,jak se Tash s někým hádá.Ten někdo byl mladý blonďatý chlapec,asi o 2 a půl hlavy vyšší,vlasy měl postupně sestříhané a ofinu nagelovanou nahoru.Sledoval dívku před sebou jasně modrýma očima s ledovým odleskem.Talishe oči pro změnu plály a konečky ještě stále zůstavaly rudé.Ruce zatínala v pěst a řvala na kluka před sebou.
"Co si to dovoluješ,motat se do mých věcí?Ani nevím kdo jsi!"Dupla si nohou.Alex tiše pozorovala rozzuřenou spolubydlící a kluka,který ji s ledovým klidem pozoroval.Jeho pohled byl až moc chladný,Alex z tohohle kluka mrazilo v zádech,neměla z něj dobrý pocit.
"Tohle není dobré..."Všimla si skupinky děvčat a chlapců,kteří přicházeli z druhé strany.Všichni měli školní uniformu s nějakýma zlatýma hvězdama na límci saka a stříbrným řetízkem u boku.Alex došlo,že jsou něco víc než ostatní studenti ze školy.
"Ty ses úplně posral v kině!Nikoho jsem tím neohrožovala."Rozčilovala se Tash
"Na půdě školy je přísně zakázáno používat schopnosti..."

Alex hned vytáhla blok a rychlostí blesku tam něco načmárala
"No hlavně, že ty se tu promenáduješ jako nějaká ještěrka. Pro tebe snad pravidla neplatí?" Alex se opřela o strom, vybrala si takové místo, kde byla celá ve stínu a nebylo na ni ani vidět. Nevěděla proč, ale prostě se jí nelíbil. Měla chuť vyvolat nějakou potyčku, ale ne v první den školy, radši teď zůstane skrytá ve stínu, než aby ji pak stíhali.
"A ty jsi..?" zaměřil se na osobu ve stínu.
Alex se jenom uchechtla a koutkem oka sledovala přibližující se skupinu lidí.
"Pokud vím, slušností je představit se, než se někoho zeptám kdo je" prohlásila pohrdavým tónem
U Tashiné nohy se oběvila vlaštovka z papíru, která se jí otřela o nohu. Bylo na ní napsané "Vypař se", poté se vlaštovka rozplynula
Tash se podívala do stínu, podle hlasu poznala, že se jedná o její spolubydlící, jen nepochopila proč by jí chtěla pomoct.
"Jsem Reggie ze školní rady. Dodržuju na škole pořádek." Prohlásil hrdě a zároveň překvapeně tím způsobem, jako by si myslel "On je tady někdo kdo mě nezná?"
Tash ne že by se chtěla vypařit, ale nudila se tak bez povšimnutí odešla, zatím co se Reggie díval na Alex.
Reggie se na Alex díval vyčkávacím pohledem, když ale nic neříkala, trochu se naštval.
"A ty jsi?" řekl ostřejším hlasem.
"Já jsem pro tebe neznámá, tak to myslím, i zůstane." prohlásila klidně.
"Ty-" přerušil ho hlas v povzdálí
"Reggie, tak co se tady děje?" zeptala se vysoká dívka s černými kudrnatými vlasy, měla tmavé podkolenky a bílé boty, krátkou tmavou károvanou sukni, bílou košili, tmavě modrou kravatu a tatéž bílé sako s tmavým lemováním a zlatou hvězdou na límci.
"Tahle-" zarazil se a podíval na místo kde měla být dívka obviněná z používání svých schopností, no nebyla tam.
Rychle se otočil na strom o který se tajemný stín opíral, ale taky tam nikdo nezůstal.
Jen zaskřípal zubama.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama