Bouřící se krev II. - 44

12. listopadu 2014 v 17:26 | Saskie a Batia |  Bouřící se krev II

Bouřící se krev II. - 44


"čtyři z nich mají silnou alergii a ty, ty náno, jim dáš všechno naservírované, aby mohli chcípnout?! Řeknu ti, já mám velkou trpělivost! Ale tohle mi hejbe žlučí jenom na to pomyslím!! Kdyby tě Lisa nedoporučila, řekl bych, že tě najmul Pedro, abys nás vyhladila! A nebýt ona skoro smrtelně nemocná, prohodím tě oknem i s tou sračkou co tu servíruješ! Přestaň tu kritizovat prostředí, lidi co tu žijí, jídlo které se dá jíst a cokoliv, co nesouvisí s tvou prací doktora!!!" Zařval, až se nemocnice otřásla
Kluci na něj valili oči, ještě nikdy ho neviděli křičet, ale když to teď přišlo, nemohli se divit více.
"Krávo jedna podělaná." Otočil se na patě, přejel rukou po jídelně, aby označil obecenstvo a to jedním pohybem pozval sebou k odchodu. Ti, všichni ohromení vstali a doprovodili Eliota na chodbu.

"Babetta venku něco vaří v kotlíku, zeptej se jí, jestli by nám trochu nedala…"Navrhnul Chiko
"Babeta je naštvaná, navíc už jsem to zkoušel..." Eliot svěsil poraženě ramena.
"Tak ji přesvědč!" Křikli všichni zaráz.
"Přesvědčit ji? Potkali jste tu ženskou někdy?!"

Babetta právě míchala v kotlíku vařečkou, zatímco Al jí plnila dýmku tabákem.
"Jsem nevěděla, že kouříš…" Podotkla jen tak na oko, samozřejmě, že to věděla, ale chtěla vědět, jak na tohle bude reagovat Babetta.
"To víš holčičko. Stárnu a než umřu, chci zkusit všechno."Jednoduchá a stručná odpověď, ale Babetta čekala, že Al její zvědavost nedá a bude se ptát dál.
"To znamená, že bys klidně zkusila marihuanu? Perník? Koks? Nějaký jiný fet, nebo drogy celkově?" Babetta na ni zaraženě pohlédla.
"Spíš by mě teď zajímalo, odkud znáš ty všechny tyhle názvy?" Al jen pokrčila rameny.
"Jsem už skoro dospělá, čekala jsi snad, že mě uchráníš před všemi nástrahami na světě? Neboj, nekouřím a drogy taky neberu, ani jsem nezkoušela, ale nemůžu říct, že jsem je neviděla a taky následky toho, když si je lidi vzali." Al podala Babettě její doutník a místo ní vzala vařečku, aby míchala obsah kotlíku.
"Tvoje máma věřila, že tě před tím vším dokáže schovat za zdmi vily, ale nám všem bylo jasné, že tě tam nemůže držet věčně. Pak umřela a ty jsi jako malý ptáček vylétla z hnízda, postavila ses na vlastní nohy, měla jsi sny, velké plány, které se ti postupně plnily… Možná je na čase přiznat se…" Al jen nechápavě pohlédla na Babettu, která si prohlížela doutnající tabák.
"O čem to mluvíš?"
"Pamatuješ, jak ti dal Lias tu obálku s penězi, aby sis mohla zaplatit vysokou a řekl ti, že je to od tvého otce?" Alex jen krátce přikývla. Nic teď nechápala, byla zmatená, ale nezbývalo nic než čekat, co jí Babetta řekne.
"Pravda je, že ty peníze nebyly od tvého otce. Každý ze služebnictva oddělil část svojí výplaty pro tebe. Zahradníci, pokojské, komorníci dokonce i starý Bernard… Všichni jsme dali část svých peněz, aby sis mohla splnit svůj sen a stát se veterinářkou." Al se do očí hrnuly slzy. Nevěděla co na to říct.
"Babetto…"Zašeptala roztřeseným hlasem.
"Proto, až tohle všechno skončí, vezmeme zbytek peněz a ty dostuduješ."To byla Babettina poslední slova, poté si potáhla z dýmky a k nebi z pusy vypustila dva obláčky kouře. Navíc se k nim blížili všichni chlapci v čele s Eliotem. Našlapovali celkem opatrně a blížili se dost pomalu. Babetta si jen povzdychla a zpoza svého houpacího křesla, na kterém si hověla vytáhla asi 8i litrový kotlík, který postavila nad oheň místo malého. Chlapci jakmile zpozorovali, že Babetta vytáhla větší kalibr přidali do kroku.
"Viděli jsme oheň…"
"To Natalyno jídlo se nadá jíst… Babetto, ty jsi o bžiliard procent lepší kuchařka."
"Babetto, co to je? Voní to?" Babettu obklopili všichni kluci, jen Maty se Stevenem a Liasem přešli k Al. Al už měla vytažený papír.
"Tak?" Jeho monokl nešel přehlédnout. Pohotově k nim přiskočil Ben a všechno poslušně nahlásil.
"17:03 Steven Ksop, zranění oka zapříčiněné stáním v cestě cizímu loktu." Al si to všechno zapsala, Ben totiž mimo jiné napráskal i Babettinu nohu.
"Ale ona už je v pořádku!"Ozvala se Babetta rozhodně a ukázala Al svoji nohu, na které měla akorát modřinu.
"Jo, ještě jsem si vzpomněl na tu ruku, kterou položila na sporák!"Připomněl Ben. Al s povzdechem zapsala ještě Babettin úraz ruky, následně střídavě pohlédla na Babettu a na Stevena.
"Vy dva se chcete předhánět, kdo si víc ublíží a bude víckrát napsaný na papíře, že jo? A Lias je daleko za váma… Ještě někdo nějaký úraz?" Ben chtěl ještě něco dodat, ale Alex ho zpražila pohledem.
"Bez večeře…"Rozhodla, Babetta se jen vítězně usmála.
"A spát!" Přidal se Eliot.
"Ale já nemůžu, jsem strašně neuvěřitelně nemocný a potřebuju jíst." Řekl Ben neústupně. Eliot na něj pohlédl s jedním zdviženým obočím.
"Co ti je? Máš poškození mozku?" Řekl medik s klidnou tváří a vděčně od Babetty přijal talíř guláše, který v kotlíku vařila.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama