Naruto 98

19. ledna 2015 v 11:04 | Saskie a Batia |  Naruto

Naruto 98.
"Děkuji… Děkuji mnohokrát slečny!" Uklonil se, mezitím se otočil ke Stef, která tam však už dávno nebyla. Jen zvedl hlavu a tiše sledoval, jak odchází.
"Jak se vlastně jmenujete?"Zeptala se Risa.
"Lidé mi říkají různě, ale pro vás budu oheň…" Znovu se uklonil a i se svými řetězy zmizel.

"Stef, Stef počkej! No tak Stef, neříkej, že se ti to nelíbilo…"Risa dohnala svoji kamarádku, šla pomalu vedle ní. Stevee zamyšleně sledovala svoje kroky.
"No, nebylo to nic moc, vypadalo to jako nějaké číslo pro volnou disciplínu missáka Konohy."Stef to celé shodila, neměla vůbec náladu, chtěla si jen lehnout a usnout, protože už toho měla tak akorát dost. Risa ji však zastavila a výhružně se na ni podívala.
"Stef, já chápu, že nemáš náladu po tom, co tu už pomalu třetí den hledáš svého otce, ale nemusíš být hned nepříjemná." Pokárala ji jako malou, na to Stevee pouze vysmekla svoji ruku z jejího sevření a přešla k okraji mostu, po němž kráčela.
"Promiň Riso, ale musím být chvíli sama…" Vysedla si na zábradlí, následně se s lehkostí převážila dozadu a volným pádem se blížila k zemi. Risa se s výkřikem rozeběhla ke kraji mostu, co však nečekala, že by Stef mohla použít na poslední chvíli své umění jutsu a na zádech jí vyrostla dvě obrovská černá křídla, která ji následně vynesla až nad koruny stromů. Po cestě k zemskému povrchu nejspíš narazila na nějakého ptáka. Risa ohromeně sledovala svoji kamarádku, jak jednoduchým mácháním křídel letí směrem k obloze. Na nepatrnou chvíli temná křídla dokonce zastínila měsíc.
"Stef… Taková moc a ty ji využíváš k tomuhle…"

Seděl v koruně stromu a přemýšlel. Pořád mu to nešlo do hlavy, to číslo které předvedl bylo sice z větší části trik, neboť v závaží byly prášky kovů, takže například zelený plamen byl způsobený mědí, rudý zase jiným kovem, ale ona chytila řetěz do ruky, ten řetěz ve kterém nebyl žádný prášek, nestihl jej tam nasypat, doufal, že nějak zaimprovizuje, přesto obě závaží v jejích rukách najednou vzplály fialovým ohněm, jakoby nic. Nikdy nic podobného neviděl, jen se utvrdil v tom, že ty dívky budou ninjové a podle znaků na čelenkách z Konohy. Až na tu nejvyšší, u ní si nebyl jist, neboť na jejím opasku bylo hned několik znaků vesnic…
Tiše pozoroval hvězdnou oblohu, po které tiše putoval měsíc. Velká luna ozařovala spící krajinu pod sebou a svítila na cestu nočním tvorům, stejně jako zbloudilým poutníkům. Dávala poslední naději… Zničehonic však světlo zastínila obrovská temná křídla. Se zatajeným dechem sledoval menší z dívek, jak letí stále výš a výš. Z křídel na jejích zádech postupně odletovala černá peříčka, která se během svého houpavého pádu k zemi rozpadala na malé částečky prachu. V poslední chvíli tiše vzlykla a její křídla se rozplynula celá. Následně už jen tiše padala zpět k zemi. Ohromený se rychlým krokem, skákáním z větve na větev dostal těsně k ní a chytil ji do náruče. Byla v bezvědomí, nejspíš použila jutsu, které ji vyčerpalo. Zastavil se na tlusté větvi, kde ji opřel o kmen a sám si klekl vedle ní.
"To není možné…"Lehce setřel její zaschlé slzy z tváří a tiše si ji prohlížel.
"Promiň mami… Nedokázala jsem ho najít…" Zašeptala v jednom momentě, dál však nic neřekla. Odhrnul jí vlasy z čela lehce se pod maskou usmál a nechal ji odpočívat, sám zmizel…
Stef se probrala až s ranními paprsky, prostupující mezi listy. Lehký vánek jí jemně hladil po tváři a hrál si s jejími vlasy. Pomalu otevřela oči, rozhlížela se kolem, ke svému překvapení zjistila, že spí opřená někde na větvi. Raději se co nejrychleji sebrala a spěchala za ostatními. Ti akorát hasili oheň a uklízeli věci.
"Stevee, jsi v pořádku?" Sasuke si ji prohlédl, hledal nejspíš známky nějakého ublížení na zdraví.
"Nic mi není. My už odcházíme?"Zeptala se zmateně.
"No, chtěli jsme si zajít do lázní, chceš jít s náma?" Asuma se protáhl, vypadal natěšeně, že se zase umyje.
"Já… No… Kde je Risa?" Rozhlédla se kolem sebe, svoji vysokou kamarádku totiž nikde neviděla.
"Šla tě hledat, stejně skončila někde u občerstvení."Mávnul rukou Shikamaru, nezapomněl dodat, jaká je to otrava.
"Dobře, jděte a my vás kdyžtak doženeme…" Mávla rukou a opustila přístřeší. Pomalu směřovala k tržnímu mostu, již z dálky viděla Risu, jak se snaží, mezi malými rozjásanými dětmi ulovit zlatou rybku v kádi papírovou síťkou. Měla soustředěný výraz a pokaždé, když se papír protrhnul, řekla nějaké to sprosté slovo. Děti se samozřejmě ptaly co to znamená, ale Risa jim na to řekla, že nemají být zvědavé. Vedle ní ležela už hromada rozbitých sítěk. Nejspíš se nechtěla nároku na malou rybu vzdát. Stef ji dlouho dobu sledovala, než vedle sebe zaslechla známý hlas.
"Oh… takže jsi v pořádku." Otočila se na místo, kde stál opět zahalený cizinec s maskou.
"Co prosím?"Zeptala se nechápavě. Pochopil, že si toho asi příliš nepamatuje, ze zvyku nahnul hlavu ke straně.
"Pověz… Ty a tvý přátelé tady něco hledáte, je tomu tak?"
"Spíš někoho, ale mám pocit, že hledáme na špatném místě…" Odpověděla a klidně přešla k prodejci ovoce. Vybrala si jedno krásné velké jablko, za které zaplatila a s chutí se zakousla. Dnes jí to jako snídaně bude muset stačit, pokud se Risa nebude chtít rozdělit o tu rybu, kterou možná uloví.
"Mohl bych ti v tom hledání pomoci." Pokrčil rameny a otočil se k ní zády. Stef si jej zvědavě prohlížela. Zvědavost, která byla její hlavní vlastností ji občas až nedala spát. Tentokrát ji zajímalo, jak asi ten kdo se skrývá pod maskou a hraje si na tajemného s kápí na hlavě, vypadá.
"Ty? Vždyť jsi jen potulný kejklíř, jestli se nepletu. Ten laciný trik včera na mostě. Prášek mědi způsobující zelený plamen. Jak ty bys mi mohl pomoc." Překvapila ho tím, že to ví, dokonce jej tím až zarazila.
"No, třeba ví kejklíř víc než si myslíš… Ale nejdřív mi musíš povědět svůj příběh." Stef přemýšlela, jestli mu věřit, vypadal neškodně, tím, že mu řekne koho hledá a proč nic neztratí. Stejně jí nakonec řekne, že nikoho takového neviděl a bude vymalováno. Nechali Risu dál lovit rybu a společně zamířili do putyky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama