Bouřící se krev II. - 62

29. července 2015 v 4:55 | Saskie a Batia |  Bouřící se krev II

Bouřící se krev II.- 62


Věděl, že nakonec neodmítne, prostě neměl na výběr, tak mu to bylo poprvé řečeno a on dobře věděl, že má pravdu. Vrátí se a všechno to, co tady našel, k čemu navázal nějaký hlubší citový vztah- gang a lidi v něm, město, celá tahle země, Al- všechno bude muset opustit, tak jako to už jednou udělal.

"Ptáš se co se stane, jestli odmítneš? Možná jsi všechno opustil, ale nikdy jsi nezapomněl a nevymazal city. Takový nejsi, znám tě… synu." Chtěl ho vydírat, nahnat mu strach a donutit ho, aby pod nátlakem souhlasil s odjezdem zpátky do států.
"Co uděláš…?" Maty svíral ruku v pěst, mohl zuřit kolik chtěl, věděl, že je to zbytečné.
"Tvoje kamarádka a její bratr… Jakže se jmenovala ta dvojčata co jsi s nima strávil dětství, prošel s nima až na konec základní školy? Ti dva co tě vždy podporovali, pomáhali ti a dohromady jste tvořili podle ostatních silnou partu?"
"Kessie a Brian… Ty pse! Co jsi jim udělal??!!!" Matyas udeřil zatnutou pěstí do zdi.
"Zatím nic, ale ty moc dobře víš… že půjdu doslova přes mrtvoly, dokud nedostanu co chci." Bezmoc… Nic nezmůže, má ho v pasti a on to dobře ví. Vždycky ho nahnal do kouta, aby se Maty nemohl hnout a musel mu tím pádem všechno odkývat, vždycky byl dva kroky před ním, ať se snažil jakkoliv, nikdy se mu nepodařilo vrátit úder. Ty mohl dávat jen v ringu a i tak každý Matyho úder řídil on. On tahal celou dobu za provázky, jednou se mu pokusil někdo připlést do cesty a skončil mrtvý.
Na to Maty nikdy nezapomene. Jeho mladší sestra přišla na to, co jejich otčím dělá, co má za lubem, objevila spisy o jeho černých obchodech. Jejich matka, tehdy do toho chlapa zamilovaná, byla mimo státy. Otčím držel Matyho mladší sestru ve sklepě jejich vily, mučil ji a snažil se s z ní dostat, co všechno ví. Samozřejmě, že mu to řekla. Matyas přišel domů akorát v momentě, kdy se ze sklepení ozýval největší řev. Řvala, že to na něho všechno řekne, jak nutí svého nevlastního syna, aby dělal box v ringu mafie, že ho půjde udat. Maty scházel schody do sklepa, když se ozval výstřel. Přímo před jeho očima padlo k zemi bezvládné tělo.
Vyčítal si to, byla to jeho chyba, umřela kvůli němu, protože ho chtěla ochránit, ale přitom měl on celou tu dobu chránit ji. Sám dobře věděl, do čeho je ten chlap namočený. Kdyby jí to řekl a upozornil ji, aby byla zticha, byla by teď ještě naživu. Nejhůř to vzala matka… Umřela několik měsíců poté, utrápila se k smrti a ta bestie, která se přisála na jejich rodinu krátce po smrti jejich vlastního táty, jen pokrčila rameny a pokračovala ve svém díle zkázy.
Matyas musel utéct. Doma už ho nic nedrželo, jenže teď se tam měl vrátit. Musel, jinak bude jeho otčím pokračovat v zabíjení dalších nevinných lidí. Budou umírat kvůli němu, kvůli jeho špatnému rozhodnutí…
"… Já… Kdy mám přiletět?" Vzdal to. Zaira to jistě pochopí, když jí to vysvětlí, ostatní se s tím nějak smíří, stejně nejsou až takový přátelé a Al… Některé rány zkrátka nezahojí ani čas. Ale věděl, že bude šťastná. Kdyby byla s ním nemohla by dělat co chce. Tahle může dokončit školu, může se z ní stát uznávaná veterinářka. Vezme si muže, který si ji zaslouží a který ji bude milovat. Nepromrhá svůj život s ním.
"Tak se mi líbíš… Letadlo ti letí za tři týdny, týden na to, ti začíná první zápas. Po dlouhé době se zase postavíš do ringu, tak jsem pro začátek vybral nějakého slabšího soupeře. Celé podsvětí se už na tvůj návrat těší. Pošlu ti peníze na účet, vyber si a co nejdřív si kup letenku. Pošlu pro tebe na letiště Xavera. Zaveze tě rovnou do tělocvičny, nesmíš ztratit ani den. Musíme tě vrátit zpátky do formy. Společně obhájíme tvůj titul, to ti slibuju." Už nemohl dýchat. Cítil, jak se mu kolem hrudníku utahují řetězy. Ten dávný pocit zajetí byl zpátky. Znovu z něj bylo zvíře v kleci, v okovech. Byla mu odebrána svoboda. Mohl jen sednout, když pán zavelel sedět, lehnout když pán řekl ležet a rozdávat rány, když pán poručil trhat…

Další den…

Al seděla vedle recepce a četla si knihu, kterou jí donesl Nate… nebo Jake…? No jeden z nich určitě. Byli tak stejní, těžko je šlo rozlišit. Každopádně byla za knihu ráda, alespoň se nenudila. Zaira přebrala zpátky svoji funkci velitelky gangu a ona neměla co dělat. Všechny papíry, které tak poctivě zapisovala, teď ležely u Zairy v kanceláři a vypadalo to, že s nimi nic dělat nebude.
Alex těkala očima mezi řádky, pěkně do rytmu cinkání pletacích jehlic Babetty, která vedle pletla ponožky. Snídani ráno rozdala, sklidila pochvaly a oběd už měla hotový, tak se v mezičase věnovala jinému koníčku.
Ozvalo se slabé cinknutí výtahu, Al na sekundu vzhlédla, všimla si jen černých kudrnatých vlasů a do nosu ji udeřil zápach nikotinu. Odložila knihu, nechápavě hleděla na medika, který se zastavil a pohled jí oplácel.
"Děje se něco? Je všechno v pořádku Al?"
"Eliote? Ty jsi kouřil?" Eliot si opatrně přičichnul k rukávu svého trička a následně překvapeně zamrkal.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama