Merodi ga daisukidesu 150

2. dubna 2017 v 13:11 | Saskie a Batia |  Merodī ga daisukidesu

Merodi ga daisukidesu 150


Ren Itokki - červená
Kane Konori - Modrá
Kei Machiko - světle fialová
Natsu Yinguui - světle zelená


"Kei? Eh- Jo. Co vím tak asi jo. Proč se ptáš? Chceš, aby se přidal?" Zvednu obočí a dal noťas stranou, aby nezavazel. Chtěl jsem se ho na něco zeptat ohledně Keiie, ale rozhodl jsem se s tím počkat dokud Renovi nebude trochu líp.
"Páni toho je nějak hodně ne?" Vezmu jedno z alb.
"Jo…" poškrábal se na hlavě a sednul si vedle mě, zpátky pod deku

"Nelekni se… Tohle je taková moje temná minulost, víš? Jak řekl Senchi, když jste přijeli, byl jsem hovado. Vystřídal jsem snad všechny styly, náboženství, etnika, národy… Všechno." Otevřel na první stránku.

"Tohle je on…" Ukázal na kluka v brýlích, modré oči, zvlněné blond vlasy, vypadal spíš jak holka, takový drobný, nic moc. No a vedle něj stál nějaký holohlavý týpek. Nevěřícně jsem musel párkrát zamrkat.
"Rene… tohle jsi ty?"
"Skinhead… To byly začátky. Ale v zimě dost nepraktické tenhle účes. Musíš mít čepici, jinak ti mrzne lebka."
Zvedl jsem ukazováček v náznaku, aby na chvíli zadržel. Vstal jsem a odběhl do pokoje pro nůžky. Za chviličku jsem byl zpět a fotku vytáhl z alba.
"Pokud to chceš spálit, můžu si tyhle tvoje proměny nechat?" Uculím se a pak se mírně zarazím "Chci říct- pokud to nevadí" opatrně jsem se na něj podíval.
"Chceš donést nějaký deník a lepidlo? Aby sis z toho udělal koláže?" Zasmál se.
"To né" Zasmál jsem se "To já si slepím až doma, přidám tam všelijaké třpytky a takové věci" Mávnu rukou a pomalu odstřihnu Harryho od Rena.
"No a co s tím pak budeš dělat?" Zeptal se opatrně a zatím otočil na další stránku. Zde seděli před nějakou restaurací, Harry neměl brýle, jinak na něm žádná výrazná změna vidět nebyla, zato Ren na hlavě drobné copánky ověšené barevnými perličkami a korálky. Na očích pak lenonky.
Zvědavě se na něj podívám "Budu tě s tím vydírat, když budu něco chtít" Prohlásím sarkasticky. Samozřejmě že jsem doma neměl třpytky. Zas tak teple se chovat nemusím.
Sklopil jsem pohled k fotce a málem vyprskl "Co je sakra tohle?"
Fotka, na které stál opět Harry, naprosto neměnný, a vedle něj Ren- s modrým plnovousem a stejně modrými vlasy, které mu stály nahoru. Zubil se do kamery, ale myslím, že ta vyřvaná modrá to všechno prostě přehlušila. Ještě v kombinaci s tričkem v hořčicové barvě.
"Eh… Na to asi nemám co říct… Jednu dobu jsem tuhle fotku měl i na občance…"
Chvíli jsem na to neměl co říct ani já "...Moc ti to sluší" Zasměju se "Hlavně to tričko"
"Ale kdybys nekecal…" Vytáhnul fotku, podal mi ji a otočil na další stránku, zde další fotka, účes byl celkem v pořádku. Vypadalo to, že modrá se vymývá, vousy si oholil, ale tentokrát to bylo oblečení co převzalo úlohu zaujmout. Ren bez kalhot, jen s bederní rouškou a před ramena měl přehozenou nějakou deku s indiánskými vzory. Na další stránce k tomu měl přidanou ještě čelenku a v ruce držel nějakou sekyrku.
"Nech mě být geniální… Indiáni?" mírně znepokojeně jsem na něj kouknul "Kde na takový věci vůbec chodíš? To je v Anglii normální?"
"Obchod s kostými měl výprodej… Ale jinak jsem z jedné třetiny indián…" Otočil na další stranu, kde stál v černém hábitu s černým kloboukem z pod něhož mu čouhaly jen dva zvlněné prameny vlasů, měl opět plnovous a v ruce držel knížku "žid, křížený s Britem, moji dvou třetinovou afro Americkou stránku jsi už viděl, no pak Eskymák a samozřejmě taky Japonec… A abych ti ještě odpověděl… Ne, zas tak normální to není…"
Jen jsem uznale pokýval hlavou "Já tě obdivuju Rene" Usmál jsem se "Aspoň někdo se nestydí za to, co ho zajímá, nebo co chce, nebo-" mávnu rukou k fotkám "Nebo vlastně za cokoliv." Vezmu fotku a zase ji odstřihnu "No možná se styď za svou matku, tu si nevybereš"


Začínalo mi být líp. Opravdu mi zvednul náladu a když jsem viděl, jak se baví nad stříháním těch fotek a vůbec nad těmi fotkami samotnými, tak jsem se taky bavil. Měl jsem možnost vidět, jak já se za ty roky měnil a Harry zůstával pořád stejný.
Sledoval jsem Kaneho, který stříhal fotky, nad některýma jen kroutil hlavou a nad některýma skoro brečel smíchy.
A když jsem nad tím tak uvažoval, já vlastně nikdy neměl takového kámoše, jako byl on…
"A tohle je co??" Kane se opět začal nezadržitelně smát. Podíval jsem se na fotku, kde jsem na sobě měl skotský kilt, vysoké ponožky a pod paží dudy.
"Jo, dovolená…" Zamyšleně jsem se na tu fotku podíval. "Tehdy matka poznala Tashira. Spadnul do jezera Loch Ness, matka se začala strašně smát, že je to vypatlaný japonský turista, že chodí s foťákem u xichtu a nevidí si pod nohy. Pomohla mu z vody, ani nevím, kde se u ní vzalo tolik soucitu, on nás pozval za to na večeři, ona zjistila kolik má peněz a pak už to šlo samo."
"Šlo samo?" Zopakoval nechápavě "Jak se sakra mohla dostat Tashirovi pod kůži, že si ji vzal?" Nechápal
No, Kane, co si budeme nalhávat… Muži, kteří kreslí mangu asi nemají moc příležitostí si najít nějakou ženskou… On byl fakt zoufalý… Hodně zoufalý… Kdyby si vzal mě, udělal by líp." Prohlásil jsem a vzal další album.
"Naprosto souhlasím." Kývnul hlavou "Nejdřív bys ale musel matku úplně vyškrtnout z předmanželské smlouvy, nebo závěti, nebo čehokoliv, protože by ti šla po krku"
"Hmmm… Stejně je to vtipné. Představ si, že jedeš někam na výlet, s foťákem běháš, aby sis přivezl nějaké vzpomínky a ty k tomu všemu navíc dotáhneš domů vypelichanou blondýnu, co ti pak běhá po baráku oblečená… no spíš neoblečená." Jen jsem zakroutil hlavou
"Mhm" Soucitně přikývl "Zahlédl jsem včera její… garderobu" Zaksychtil se a odsunul fotku na jednu z hromádek, jedna byla s mým obličejem, druhá s tím zbytkem.
"A slyšel jsi tarantule?" Odfrknul jsem si a konečně otevřel krabici se zákuskem od Chessy. Kanemu jsem dal jednu z lžiček a pobídl ho, aby jedl
"Myslíš ty manekýny?" Mírně naznačil směr ke dveřím a vzal si lžíci. "Do kuchyně bylo otevřeno, takže jsem viděl i slyšel víc, než jsem chtěl.
"Někdy jim říkám kudlanky…" Čekal jsem na jeho reakci, až okusí zákusek.
"Jak si říkají oni?" Zajímal se s úšklebkem, a když si všiml mého pohledu, nabral si zákusek, chvíli zvažoval a ochutnal. Když to ochutnal, rozsvítily se mu oči a blaženě se usmál "Je to…" Spokojeně zamrčel. Ani nepodával další popsání chuti, bylo na něm vidět, že to snad ani není třeba
"To pak musíš Chessy říct, potěší ji to. Oblíbila si tě, víš? A jinak, naše použité bárbíny si samy říkají Inte Marry" Vzal jsem si taky na lžíci a skoro nad tou dobrotou zaplakal.
"Impe Nari? Co to znamená? To se snaží vsít nějakou blbost z flancouštiny?" Zeptal se a polkl další sousto.
"Ve tvém podání to zní jak nadávka z anime… Ne, je to ze slova intermarry, které znamená přivdat… Všechny jsou to původem chudé ženské, které se přivdaly k bohatým chlapům."
Nechápavě na mě zvedl obočí "Um… nechci nic říkat, ale není to něco, čím by se neměli chlubit? Chci říct- jakože- Chápeš? A ještě se chovat takhle? Tohle není film, takhle se lidi doopravdy nechovají ne? Myslíš, že to neví?" Zeptal se mě zcela vážně
"Jo, vím co myslíš, jenže ony jsou na to hrdé, užívají si to. Zatímco jejich manželé tvrdě dřou, ony si užívají, rozhazují peníze, ale neboj, tyhle ropuchy jednou zestárnou, to už o ně nebude zájem. Mezi 20 a 40 je to taková ta fáze, kdy je ženská ještě pěkná a každý se za ní otočí, u některých to trvá jen do 30, pak si ti jejich bohatí manžílci najdou mladší a naše tarantule skončí tam, kde začaly…"
Ušklíbl se "No, snad takhle nedopadne třeba Kei, i když by možná i zasloužil."
"Jakože Kei by byl ten vydíraný? Jenže tady ti pánové jsou většinou podnikatelé, usadilý, kdo by chtěl Keie? Já si ho upřímně nedokážu představit s ženskou… Nedokážu si ho představit, jak věnuje někomu větší pozornost, než sám sobě." Zakroutil jsem hlavou. Nebylo to nic proti Kanemu, ale neřekl bych, že jsem byl tak daleko od pravdy.
Pokýval hlavou "No, něco jsem říct musel a ty s ženskou taky nejspíš neskončíš, takže zbýval jenom věčně 'neteplý' Kei" pokrčil rameny
"Kane… Stalo se včera večer něco?" Bylo to čistě ze zvědavosti. Přecejen měl Kei celý den narážky na to, že je Kane gay, taky dostal dvě facky…
"Ne nic." Zakroutil hlavou "Jenom byl uraženej. Ty facky ho sebraly." Pokrčil rameny "Chtěl jsem mu pak dát i třetí, ale to už by si asi radši našel nějakou tarantuli" Mírně se zasmál
Nechtěl o tom mluvit… Chápal jsem. Taky mě nenutil, já mu to řekl sám, pokud on mi to neřekne, tak ho nechám. Dole se ozval zvonek. Pohlédl jsem letmo na notebook, bylo kolem půl desáté. "To bude Cassandra…" Zamumlal jsem si pro sebe a vzal si zákusek.
"Kdože? Nějaká další kamarádka?" Koukl na mě zvědavě
"No… Ona je taková- jak to říct? Mírně hloupá. Víš, věčně něco zapomíná, chodí pozdě, je puťka v domácnosti, jako jediná z těch ženských nemá služky, všechno dělá sama, protože se hrozně nudí a ty ostatní ji jenom pomlouvají. Matka včera doběhla, když jsem se probíral dopisy, říkala, že si Cassandra nechala udělat nové prsa, či co… Prostě drby. To jsem pak mimochodem její nejlepší kamarádka, když jde o drby." Ospale jsem si zívl a opřel se o Kaneho rameno. Zpětně jsem na něj koukl. "Nevadí?"
Jen chápavě přikyvoval, nejspíš pořád úplně nerozuměl, proč to lidi dělají, takže se neměl jak vyjádřit ke Cassandře "Pff, prosimtě" Usmál se Kane a nechal mě se opírat ani se nepohnul. Jen si přitáhl zákusek a sem tam si trochu dal.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama